Hello World!

Jak każdą przygodę z nowym językiem programowania tak i tutaj zacznę od standardowego „Hello World!”. Poniżej postaram się przedstawić moją wizję tego bloga. Dlaczego zdecydowałem się go założyć, co będę na nim umieszczał, w jaki sposób będzie prezentowana treść oraz kiedy można się spodziewać kolejnych wpisów.

Dlaczego?

Kiedy dopiero uczymy się programowania większość uwagi poświęcamy na to aby poprawnie zapisać poszczególne instrukcje a nie na tym jak rozwiązać dany problem. Z czasem zdobywamy doświadczenie przez co zapisanie danej instrukcji nie stanowi dla nas największego problemu. Wtedy zaczynamy zadawać inne pytania, nie jak napisać daną instrukcję, tylko czy nasze rozwiązanie jest dobre, czy można to jakoś lepiej zapisać, czy przyszły programista, który będzie rozwijał dalej nasz kod zrozumie o co nam chodziło. Takie doświadczenie można zdobyć tylko poprzez dzielenie się swoimi rozwiązaniami i czekaniem na feedback. Dlatego postanowiłem otworzyć bloga, aby zdobyć doświadczenie własnie z tego zakresu oraz polepszyć swoje umiejętności w przekazywaniu informacji.

O czym?

Na tym blogu będę publikował posty o zagadnieniach związanych z programowaniem w różnych językach programowania i technologiach. Przedstawiał techniki wytwarzania oprogramowania, które będę stosował, albo które chcę stosować. Możliwe, że pojawi się parę postów o elektronice — kiedyś w planach mam budowę frezarki CNC. Od czasu do czasu będę publikował recenzje książek, które przeczytałem.

Jak?

Głównym nośnikiem informacji będą wpisy na blogu. Każdy wpis będzie zawierał mój tok rozumowania podczas rozwiązywania danego problemu. Będę rozważał wszelkie opcje, które przyjdą mi na myśl oraz dzielił się informacjami na które natrafiłem podczas zbierania informacji. Możliwe, że w przyszłości wplotę filmy na YouTube bądź stream z programowania live.

Kiedy?

Jak wiadomo z prowadzeniem bloga wiążę się kilka obowiązków. Najważniejsza jest systematyczność, dlatego nowe posty będę udostępniał co tydzień w sobotę. Z biegiem czasu pewnie zwiększę częstotliwość dodawania postów, ale wszystko zależy od ilości wolnego czasu.

Programy

Wszelkie aplikacje, które zostaną „ukończone” będą udostępnione na stronie do pobrania. Zazwyczaj będzie im towarzyszyło kilka postów opisujących proces ich tworzenia oraz kod źródłowy na moim koncie GitHub.

Kończąc

Na samym początku każda nowa rzecz wydaje się trudna, poświęcamy na nią więcej czasu niż byśmy chcieli. Z czasem jednak przychodzi nam doświadczenie i większość zadań, które kiedyś były dla nas trudne stają się bardzo proste. Wiem, że z prowadzeniem Bloga będzie podobnie, dlatego jestem zmotywowany i gotowy do podjęcia tego wyzwania. Mam też nadzieję, że komuś przydadzą się moje rozwiązania.

Dodaj komentarz

Translate »