O mnie


Mam na imię Krzysztof jestem studentem czwartego roku Wydziału Informatyki. Interesuje mnie dużo rzeczy, ale przede wszystkim lubię rozwiązywać problemy. Im większy problem, tym większy zapał, aby go rozwiązać. Zaraz po rozwiązywaniu problemów są automatyzacja i generowanie przeróżnych rzeczy. Wolę wypoczywać przy dobrym filmie dokumentalnym niż rozrywkowym. Jednym z moich marzeń jest posiadanie warsztatu, gdzie mógłbym budować przeróżne rzeczy.

Od czego wszystko się zaczęło

Pewnego dnia, gdy miałem około 11 lat ściągnąłem bok obudowy mojego komputera, żeby mu się przyjrzeć, zafascynowało mnie to co tam zobaczyłem i tak zostało do dziś. Zacząłem czytać fora komputerowe poświęcone rozwiązywaniu problemów oraz składaniu komputerów. W przeciągu ciągu kilku lat wiedziałem już dużo na temat jego budowy oraz naprawy. Wiedziałem też jak dobrać procesor do płyty głównej, pamięć ram, kartę graficzną, zasilacz i nawet jakie marki podzespołów najrzadziej się psują. Myślałem, że będę pracował w serwisie komputerowym, naprawiając komputery.

Technikum

Gdy skończyłem 16 lat, poszedłem do technikum Informatycznego, aby uczyć się wszystkiego o komputerach co tylko możliwe. Pod koniec trzeciej klasy mieliśmy obowiązkowe miesięczne praktyki. Byłem szczęściarzem, moje praktyki były super i nigdy ich nie zapomnę. Podczas praktyk jednym z zadań, było napisanie makra w Excelu, które wygeneruje raport z kilku plików. Spędziłem nad tym zadaniem tydzień w czasie praktyk, jak i w domu po godzinach, byłem tym tak zafascynowany, że nie mogłem przestać pisać. Po tygodniu skończyłem pisać i wszystko działało jak powinno. To właśnie w tym momencie zrozumiałem, że programowanie jest tym co chcę robić. Po powrocie do szkoły szło mi dużo lepiej w programowaniu niż moim rówieśnikom. Na jednych z zajęć nauczyciel pokazał nam program C++ Builder i jak za jego pomocą można budować aplikacje z interfejsem graficznym. Tydzień później miałem już napisany pierwszy program z interfejsem graficznym, który grał za mnie w grę komputerową. Nie było to nic skomplikowanego, całość polegała na klikaniu w odpowiednich odstępach czasu w różne miejsca na ekranie.

Studia

Po skończonym technikum poszedłem na studia Informatyczne, aby dalej kształcić się w zawodzie. W końcu nie było żadnych dystrakcji i mogłem skupić się na tym w czym jestem naprawdę dobry czyli programowaniu. W końcu rozwinąłem skrzydła i moje umiejętności programistyczne z semestru na semestr drastycznie rosły. Niestety w pewnym momencie zauważyłem, że zadania, które rozwiązujemy, nie stanowią dla mnie najmniejszego problemu. Zacząłem wtedy zadawać pytania prowadzącym i czasami nawet oni nie byli mi w stanie pomóc. Wiedziałem już wtedy, że muszę wziąć sprawy w swoje ręce i rozwijać się samemu. Po uczelni zacząłem przeglądać Internet w poszukiwaniu poradników, projektów i polecanych książek, dzięki którym mógłbym się dalej rozwijać.

Zrealizowane projekty

  • Bot do oldschool runescape [C++, C++ Builder]
  • Przesyłanie informacji o kliknięciu myszką, naciśnięciu przycisku klawiatury do aplikacji mimo jej zminimalizowania [C#]
  • Kompilator dla własnego języka [C++, Flex, Bison]
  • Aplikacja desktopowa pobierająca plan zajęć z systemu na studiach [C#, WPF]
  • Time Guide — Projekt realizowany na kursie Samsung LABO [Java, Android]
  • Generator faktur PDF dla firmy [C#, WPF, MVVM]
  • Archiwista [C#, WPF, MVVM]
  • Generator muzyki — Startup [C#, WPF, MVVM]
  • Ploter CNC z CD-Roomów — zdjęcie plotera można zobaczyć tutaj [Arduino]

Języki, technologie, metodyki, wszystko, z czym miałem styczność

Android Jira Python
Asembler JSON Regex
Bash (linux) LINQ Scrum
C Lua STL
C# Matlab TDD
C++ MVC VBA (Excel)
Css MVVM WPF
Git MySQL Xamarin Forms
Html OpenGL XAML
IoC OpenMP XML
Java Perl XSD
JavaScript PHP XSL

 

Masz pytanie? Napisz do mnie!

Translate »